Podmínky bank - zřízení studentského účtu

Nabídka studentských bankovních účtů

Banka je podnikatelský subjekt, tzn. poskytuje služby, aby dosáhla zisku. Je pro ni výhodné poskytovat bankovní účty jak právnickým, tak fyzickým osobám. V současné době banky mezi sebou soupeří a snaží se výhodnými metodami získat co největší počet klientů. Jednu ze skupin lidí, na které se banky zaměřují, tvoří studenti. Banky nabízejí studentům celou řadu specializovaných bankovních účtů. V České republice tyto služby poskytuje celkem devět bank (Česká Spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Komerční Banka, Oberbank, Poštovní Spořitelna, UniCredit Bank, Volksbank, Waldviertler Sparkasse von 1842).

Podmínky pro založení studentského bankovního účtu

Každá banka je specifická tím, že si sama vytváří podmínky pro založení účtu. Pokud tyto podmínky nesplňujeme, banka nám své služby neposkytne. Vzhledem k tomu, že studenti nedosahují vysokých příjmů, umožňují jim banky řadu výhod, např. mají řadu služeb zdarma. Aby student mohl některé služby využívat zdarma, musí banku ubezpečit, že splňuje všechny podmínky.

Podmínky jednotlivých bank:

GE Money Bank – Genius Student

ČSOB – Student konto Plus

 WSPK - S-Club konto

Česká Spořitelna – Osobní účet Student

Zhodnocení:

Co se týče věku, zcela nejvýhodnější je účet u České Spořitelny, která poskytuje studentský účet až do 30 let věku klienta. V případě nezletilosti je nutné u každé banky získat souhlas zákonného zástupce zejména kvůli tomu, že klient nemá plnou odpovědnost k právním úkonům. Potvrzení o studiu není třeba pouze u WSPK, GE Money Bank vyžaduje potvrzení 2x za celou dobu vedení bankovního účtu (poprvé až ve 20ti letech), ČSOB dokonce jen 1x.
Z hlediska podmínek pro zřízení bankovního účtu je podle mého názoru nejvýhodnější účet S-Club konto u WSPK.

Výhody a nevýhody jednotlivých účtů

Výhody bankovních účtů spočívají ve službách, které banka poskytuje zdarma. Naopak nevýhody tvoří nízké úročení a bankovní poplatky, které je klient povinen hradit. Všechny uvedené banky poskytují zdarma tyto služby: vedení, zřízení a zrušení účtu. Poplatek za odchozí a příchozí platby (zahraničí) činí u všech bank 1% z částky.

V mém průzkumu jako nejhorší studentský vyšel účet u České Spořitelny (v porovnání s ostatními účty jsem nenašla žádnou konkurenční výhodu). Mile mě překvapil studentský účet u WSPK, který má jednoznačně nejméně bankovních poplatků. Jeho nevýhodou je však málo bankomatů. Z těchto čtyř bank bych zvolila účet u GE Money Bank.
 

Navštivte také

Doména www.pmgfinance.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 11712 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.pmgfinance.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář