Bankovní poplatky

Banky dosahují zisku na základě bankovních poplatků, slouží tedy jako hlavní prostředek pro jeho dosažení. Každá banka si sama stanoví výši poplatků, musí však brát ohled na konkurenci. Čím více klientů se jí podaří získat, tím více dosáhne hospodářský výsledek kladných hodnot. Výjimku tvoří banky mBank a FIO, které si za svůj provoz neúčtují žádné poplatky nebo jen velmi málo.

Jednoduše řečeno – musíme platit za to, že účet máme. Poplatky za vedení a správu účtu jsou velmi často společností kritizované, v roce 2010 tento poplatek dokonce vyhrál anketu o nejhorší bankovní poplatek.

Předtím, než budeme moct využívat bankovních služeb, musíme zaplatit poplatek za zřízení účtu, tedy za to, že nám ho banka poskytne. U většiny studentských účtů je zřízení zdarma.

Pokud jsme se rozhodli přestat využívat bankovní účet, můžeme ho na žádost zrušit, avšak za určitý poplatek. Některé banky tento poplatek nevyžadují.

Banky si účtují za to, že dají klientovi písemně vědět o stavu a pohybu peněz na jeho účtu.

Uložením peněz na účet vzniká klientovi povinnost uhradit částku za to, že se mu jeho peníze připíší na účet.

Poplatky za výběr peněz na přepážce patří obecně k nejdražším, které banky vyžadují bezprostředně po poskytnutí hotovostních peněz klientovi.

Peníze v hotovostní podobě poskytnuté na základě kreditní karty.

Peníze v hotovostní podobě poskytnuté na základě kreditní karty. Za tento výběr se účtuje částka vyšší než u výběru z vlastního bankomatu.

V současné době nejvyužívanější způsob plateb. Klientovi poskytuje určitý komfort, jeho předností je jednoduchost a rychlost. Poplatky za příkazy k úhradě jsou levnější než poplatky za příkaz k úhradě na přepážce.

Dražší než příkazy k úhradě do stejné banky.
 

Navštivte také

Doména www.pmgfinance.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 11708 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.pmgfinance.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář